Levice

Petra Števková, poslankyňa mestského zastupiteľstva Levice

Keď som sa stala poslankyňou v Leviciach, mala som len 25 rokov. Od tej doby som si vyslúžila niekoľko prívlastkov. Drzá, pre iných odvážna či tá, ktorá si nedáva servítku pred ústa. Ja som sa však vždy snažila len zastávať záujmy Levičanov. Nie raz sa stalo, že som hlasovala PROTI, keď všetci ostatní boli ZA. Pritom bolo zjavné, že predložený návrh nebol v prospech občanov.

Postupom času som zistila, čo Leviciam skutočne chýba. Je to odbornosť, priestor a spolupráca.

Ak chceme, aby mesto a kraj fungovali, pri závažných témach potrebujeme mať pri sebe skutočných odborníkov.

Ak chceme, aby mesto a kraj fungovali, je spolupráca priam nevyhnutná. Myslím tým spoluprácu medzi poslancami, združeniami, organizáciami či komunitami.

Ak chceme, aby mesto a kraj fungovali, musíme poskytnúť občanom, dobrovoľníkom, organizátorom a aktivistom priestor, vďaka ktorém svoje dobré nápady dokážu zrealizovať.

Často sa pozerám na Nitru ako na mesto, v ktorom ide všetko lepšie. V ktorom zrealizované nápady fungujú a nové vznikajú. Prečo to tak nie je aj v Leviciach? Predsa aj u nás máme vynikajúcich odborníkov, ktorí majú chuť spolupracovať na dobrých projektoch. Treba im len vytvoriť podmienky a priestor. 

Dnes tu stojíme so zástupcami ďalších miest nášho kraja ako tím a konečne vytvárame niečo, čo tu mohlo vzniknúť už dávno.

Viac info na stránke https://timstevkova.sk

Ľuboš Dobias, aktivista Levice

Som idealista a vždy som sa zaujímal o veci verejné. V novembri 89, ako tínedžer, som v Leviciach na námestí štrngal kľúčami a veril v ideály Nežnej revolúcie. Po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej som opäť stál námestí, už ako jeden z organizátorov a veril v ideály slušného Slovenska. Myslím, že vzhľadom na svoj vek a možnosti som stál v správnych časoch na správnych miestach. Verím, že teraz je ten správny čas a správne miesto vstúpiť do regionálnej politiky a pokúsiť sa napĺňať tieto ideály. Som presvedčený, že spájanie sa a spolupráca hodnotovo kompatibilných ľudí prinesie Leviciam aj celému Nitrianskemu kraju pozitívnu zmenu a energiu, ktorú je teraz cítiť z Nitry.

Viac info na stránke https://timstevkova.sk