Šaľa

Ivan Vlk, občiansky aktivista, Šaľa

Počas ôsmich rokov, čo sa venujem ako aktivista témam týkajúcich sa samosprávy mesta Šaľa som si uvedomil dve dôležité veci. Po prvé, že z pozície aktivistu je takmer nemožné ovplyvniť chod mesta a po druhé, jeden jediný človek toho veľa nedosiahne. 

V Šali nám už nestačí iba závidieť mestám ako Bratislava, Trnava alebo Nitra. Našťastie sa postupne začal formovať tím šikovných mladých ľudí z rôznych profesií, ktorí spoločne túžia po tom, aby sme mohli žiť v modernom meste.
V meste, v ktorom sa občania aktívne podieľajú už na príprave projektov a môžu ich ovplyvniť už v zárodku. Aby sa naše mesto vrátilo späť do rúk ľuďom a aby rozhodnutia vedenia nepodliehali záujmom úzkej skupiny podnikateľov.

V tomto vnímaní sme sa cítili osamotení, ale len dovtedy, kým sme spoznali rovnako zmýšľajúcich ľudí z iných miest nášho kraja.

Pochopili sme, že nie sme výnimkou a že moderné mesto a jeho efektívne riadenie sa stáva aj u nás v kraji novou normou. Sme veľmi radi, že sme dostali možnosť sa do tohto projektu zapojiť a veríme, že táto spolupráca posilní nádej pre zmenu aj v Šali.

Práve vznikajúcu stranu vnímame ako platformu pre ľudí, ktorí by chceli vo svojom meste zažiť zmenu. Platformu pre ľudí s pevným charakterom. Platformu pre ľudí aktívnych, avšak doteraz osamotených vo svojom boji. Platformu pre Šaľu ako víziu moderného mesta.

Každý človek, ktorý sa v tomto popise nájde, má u nás dvere otvorené a radi ho privítame.

Chceme, aby riešenia pre Šaľu boli profesionálne, priniesli ľuďom čo najvyššiu hodnotu za ich peniaze a neskončili na polceste ako premárnená príležitosť.

Viac info na stránke: https://www.zmenapresalu.sk/