Vráble

Tomáš Goda, poslanec mestského zastupiteľstva, Vráble

Príbeh občianskeho združenia Vráble si ty sa začal písať pred štyrmi rokmi, kedy sme sa ako skupina ľudí vo Vrábľoch stretli po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej na protestoch Za slušné Slovensko. Spája nás túžba zlepšovať veci nielen na Slovensku, ale aj v našom meste. 

Mnohí nás poznáte ako organizátorov kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré postupne prerástli do zapojenia sa do vecí verejných v našom meste, neskôr do úspešnej kampane a zvolenia troch našich členov do zastupiteľstva. Tam sme vstúpili do koalície so súčasným vedením mesta, no po čase sme zistili, že sa rozchádzame hodnotovo aj v prístupe k smerovaniu a riadeniu mesta. 

Sme hrdí na to, že aj z opozície a vďaka spolupráci s ďalšími poslancami sme naštartovali zelené projekty, riešime korupčné kauzy, kladieme dôraz na transparentnosť a prispeli k zákazu hazardu vo Vrábľoch. Ideme príkladom v komunikácii o veciach verejných, zapájaní občanov do rozhodovania, kladení dôrazu na zodpovedný prístup k životnému prostrediu ako aj využívaniu verejných financií. 

Pre Vráble si ty sa dnes začína nová éra, ako súčasť väčšieho celku, pod hlavičkou Tím Kraj Nitra. V tíme Mareka Hattasa sme našli hodnotovo spriaznených ľudí, s ktorými sme si sadli ľudsky a s ktorými zdieľame pohľad na riadenie samosprávy. Vráble si ty rovnako ako aj Tím Kraj Nitra kladie dôraz na témy verejného priestoru, životného prostredia, otvorenosti, využívania najnovších technológií, či dôraz na komunikáciu smerom k občanom. Spolupráca je nám blízka a byť po boku silného partnera pomôže Vrábľom samotným, či už na komunálnej úrovni alebo v rámci Nitrianskeho samosprávneho kraja. 

V najbližších komunálnych voľbách chceme pokračovať v začatej ceste k zmene Vrábeľ na úspešné mesto. Chceme ponúknuť voličom energickú alternatívu na pozíciu primátora, zapojiť sa do komunálnych i župných volieb a ukázať, že aj malé mesto ako Vráble vie byť lídrom a ísť pozitívnym príkladom iným mestám na Slovensku. Sme radi, že sa na túto cestu vydáme so silným partnerom, s Tímom Kraj Nitra.

Viac info na stránke: https://vrablesity.sk/